Ferrari 488 GTB Türkiye Fiyatı

Dünyaca ünlü otomobil üreticisi Ferrari’nin yeni modeli 488 GTB’nin büyük bir merakla beklenen Türkiye fiyatı nihayet belli oldu. Geçtiğimiz 10 yıldır Ferrari tarafından sadece özel müşteriler için üretilen ve pistlerde kullanılması için tasarlanan modellerden elde edilen bilgiler doğrultusunda ortaya çıkarılan 488 GTB modeli şimdiden büyük bir ilgi görmeye başladı.

Bilindiği üzere Ferrari 488 GTB modeli ilk olarak Cenevre Otomobil Fuarı kapsamında tanıtılmıştı. Tanıtımının ardından kısa bir süre geçmesine rağmen Ferrari 488 GTB modeli Ağustos ayı itibariyle ülkemizdeki sahiplerine teslim edilmeye başlanacak. Ferrari’nin geleneksel tasarım dilinin izlerini üzerinde barındıran bu modelin Türkiye fiyatı 523 bin 475 Euro olarak belirlenmiştir. Sadece pistlerde kullanılabilen Ferrari modellerinin tüm özelliklerini yollara yansıtan bu modelle birlikte en üst limitlere çıkmanın keyfi yaşanabilecektir.

Türkiye için ayrılan kotanın artırılmasının ardından yeni kotanın 6 olarak belirlendiği ve 488 GTB modeli için ayrılan bu kotanın araç satışa çıkmadan önce dolduğu da elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

Ferrari 488 GTB modelinin kalbinde 3.9 litre hacminde V8 motor bulunmakta ve üstün bir performans ortaya koyulmaktadır.

ferrari 488 gtb incelemesi

Bir önceki araba yazımızda BMW 4 Gran Coupe 1.5 Benzinli Otomatik Fiyatı isimli yazımızda 2015 bmw 4 serisi fiyatları, bmw 418i fiyatı ve yeni bmw 4 gran coupe fiyat listesi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.