Yeni Superb Tanıtımı Yapıldı

Skoda markasının lüks modeli olan Suberb’nin yeni modelinin tanıtımı yapılarak otomobil dünyasında büyük bir yankı uyandırıldı. Aracın mevcut modellerinde bulunan özelliklerden dolayı yeni model ile birlikte sunulacak olan özellikler için beklentiler oldukça yüksekti. Tanıtımda verilen bilgilere bakıldığında otomobil severlerin beklentilerini rahatlıkla bulabileceklerini söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere Superb modeli Skoda markasının amiral gemisi olarak kabul ediliyor. Yeni kasa Superb modelinin tasarımında VW ve Audi modellerinden esintiler dikkatleri çekiyor. Arabanın bir miktar aks aralığının genişletilmesi ve tamponun da alçaltılması sayesinde çok daha sportif bir görünüm elde edildiği görülüyor. Bir önceki modelinde de oldukça yeterli olan iç hacim yeni modelde bir miktar daha genişletilerek otomobil tutkunlarının bir kez daha beğenisini kazanıyor.

Güç ünitesine göz atıldığında ise Yeni Superb yakıt tüketiminde yeni motor teknoloji sayesinde yüzde 30 oranında daha az yakmaktadır. Yeni tüketim değerinin 3,7 litre olarak açıklanması da bu konuda gelinen noktayı en iyi şekilde ortaya koymaktadır.

Güç ünitesi seçeneklerine baktığımızda aracın 3 TDI ve 5 TSI olmak üzere 8 farklı seçenekle karşımıza çıkacağı düşünülüyor. Tüm seçeneklerde start stop sistemiyle birlikte fren geri kazanım teknolojisinin de standart olarak sunulması bekleniyor.

2015 model superb incelemesi

Bir önceki araba yazımızda 2014 Mini Cooper İncelemesi isimli yazımızda 2014 model Mini Cooper fiyatı, Mini Cooper yakıt tüketimi ve Yeni Mini Cooper 1.6 benzinli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.