Yeni Skoda Superb Fiyatı ve Teknik Özellikleri

İstanbul Autoshow’un en gözde modelleri arasında yer alan Superb modeli yoğun bir ilgi görmeye devam ediyor. Skoda’nın lüks sınıf aracı olan Superb yeni versiyonunda daha uzun olduğu halde çok daha hafif bir şasiye sahip olması Skoda’nın geliştirmiş olduğu yeni olceklendirilebilir şasi sayesinde başarıldığını söyleyebiliriz.

1864 mm genişliğe sahip olan bu araç sınıfının en geniş aracı olarak karşımıza çıkıyor. Üst seviye konforun sunulduğu araç içerisinde oldukça geniş bir diz mesafesinin sunulduğu görülmektedir.

İç mekanda olduğu gibi geniş bir bagaj hacmine sahip olan araçta ayrıca sanal pedal uygulaması da bulunuyor. Bu yenilik sayesinde eller tamamen doluyken bile arka bagaj kapağı açılabilmektedir.

Yeni Skoda Superb modelinin güç ünitesine baktığımızda ise 5 farklı benzinli ile 3 farklı da dizel motor seçeneğinin sunulduğunu görüyoruz.

1.4 TSi 125-150 HP, 1.8 TSi 180-220 HP, 2.0 TSi 220-280 HP seçenekleri Superb modelinin benzinli motor seçenekleridir.

Dizel motor seçenekleri ise şu şekildedir;
1.6 litre 120 HP
2.0 litre 150 – 190 HP

yeni superb yakıt tüketimi

Bir önceki araba yazımızda Mitsubishi ASX 1.6 Dizel Geliyor isimli yazımızda mitsubishi asx, mitsubishi space star intense ve mitsubishi yeni modelleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir