Yeni Skoda Superb Combi İlk İncelemesi

Skoda’nın lüks otomobil sınıfında yer alan Superb modelinin Combi adı verilen versiyonunun yeni modeli Türkiye’ye geliyor. Yetkililer tarafından yapılan bilgilendirmelerde aracın 2016 yılı Şubat ayı itibariyle Türkiye pazarında satışa sunulacağı belirtilmetkedir. Superb Combi daha çok aileler tarafından tercih edilmekte olsa da son derece geniş bir kitleye hitap edebilecek tasarım ve donanım özelliklerine sahip olmasıyla rakiplerinin önünde bir adım ileride yer almaktadır.

Tasarım konusunda klasik, modern ve sportif hatların kusursuz bir şekilde buluştuğu Superb Combi modelinin iç mekanında da aynı özellikler dikkatleri çekmektedir. 2016 model Skoda Superb Combi bünyesinde birçok güvenlik sistemi sunulacaktır. Dinamik şasi kontrolü, diz hava yastığı, çoklu çapışma freni, hız sabitleyici ve şerit takip sistemi gibi birçok güvenlik doanımı Superb Combi modeliyle karşımıza çıkıyor.

Güç ünitesine bakacak olursak aracın bünyesinde 5 farklı benzinli motorla 3 farklı da dizel motor seçeneğinin sunulacağını görmekteyiz. Benzinli motor seçeneklerinin güç değerleri 125 hp ile 280 hp arasında farklılık göstermekte olup dizel güç ünitesine ise değerler 120 ile 190 hp arasında değişmektedir.

2016 Skoda Superb Combi modeli için her hangi bir fiyat bilgisi ise bulunmamaktadır.

superb combi incelemesi

Bir önceki araba yazımızda 2015 Skoda Fabia 1.4 TDi Otomatik Fiyatı ve Özellikleri isimli yazımızda 2015 skoda fabia otomatik turbo dizel, yeni fabia turbo dizel fiyatları ve yeni skoda fabia fiyatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir