Yeni Skoda Fabia İncelemesi

Yeni Skoda Fabia İncelemesi

Bir önceki modeline göre tasarım anlamında son derece büyük değişimler geçiren Fabia modeli yeni tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Sınıfının en çok tercih edilen modellerinden kabul edilen Fabia yeni tasarımıyla da dikkatleri üzerine topluyor. Önceki modelinde tasarımda daha çok dikey hatların varlığı dikkat çekmekteydi. Yeni modelde ise hatların daha çok yatay olarak kullanıldığı görülüyor. İç mekanda ise sadeliğin getirdiği bir modern tasarım kullanılmış. Özellikle iç mekanda açık renk döşemelerin kullanılması yolcululara ferah bir alan sunmaktadır.

Yeni Skoda Fabia motor seçenekleri 3 farklı şekilde otomobil severlere sunuluyor. Böylelikle kişiler ihtiyaçlarına ve kullanım amaçlarına uygun olarak rahatlıkla seçimlerini yapabilirler. Motor seçenekleri 1.2 70 HP, 1.4 85 HP ve 1.6 TDI 90 HP olarak sıralanmaktadır. 1.2 ve 1.4 litre hacme sahip olan motorlar genellikle şehir içi kullanımlar için daha uygundur. Yeni Fabia 1.6 TDI modeli ise yüksek çekiş gücüyle performans açısından beklentileri tam anlamıyla karşılayabilmektedir.

Araç hem motor hem de genel anlamda yüksek teknolojiyle donatılmıştır. Özellikle motor düşük emisyon değeri ve sessiz çalışmasıyla oldukça çevreci bir özellik kazanmaktadır. Şuan Skoda Fabia 1.2 fiyatı 34.900 TL’den başlamakta ve donanım özelliklerine göre değişiklik göstermektedir.

2014 model yeni fabia fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Ekonomik Araç Fiat Panda 1.2 Özellikleri isimli yazımızda 2014 Panda 1.2 motor, Fiat Panda 1.2 fiyatı ve yeni Fiat Panda 1.2 modeli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.