Yeni Renault Megane İncelemesi

Uzun yıllardır ürettiği modellerle adından sürekli olarak söz ettirmeyi başaran Renault markası Megane modelini efsanelestirme yolunda emin adımlarla yürümektedir. Megane modeli ilk üretildiği günden sonra başarılı bir değişim sürecine girerek günümüze kadar başarılı bir şekilde gelmiştir.

2014 Yeni Megane hatchback modeliyle tüm dikkatleri çekmeyi amaçlıyor. Bilindiği üzere Megane modelinin sedan versiyonları da bulunuyor. Fakat özellikle dış tasarımda spor görünüme önem verenlerin hb kasa Megane modelini sevecekleri açıkça ifade edilebilir. Aracın arka far grubu ve tampon üstü tasarımı büyük bir ilgi topluyor.

İç tasarımda da Renault farkını görmek mümkün. Geliştirilen multi medya eğlence sistemiyle hem yolculuklar daha keyifli hale getirilmiş hem de aracın teknik verilerini takip etmek kolaylaştırmış.

Yeni Megan hb 1.5 dizel motoruyla yakıt tüketiminde de büyük bir avantaj sağlıyor. Motor hacminin küçültülmesi de performansı olumsuz yönde etkilememesi dikatlerden kaçmıyor. 200 Nm tork ve 90 beygir güç üreten aracın 0’dan 100 kilometre hıza 13 saniyede çıkabildiği görülüyor.

Megane HB 1.5 Dizel Yakıt Tüketimi

Modelin yakıt tüketim değerleri için verilen fabrika verileri;

Şehiriçi: 5.4 litre
Şehir Dışı: 4 litre
Ortalama: 4.5 litre

Yeni Megane 1.5 dizel fiyatı da 65.700 TL’dir.

 

yeni megane hb dizel yorumları yeni megane kabin fotoları

Bir önceki araba yazımızda Suzuki Swift İncelemesi isimli yazımızda Suzuki Swift 1.2 benzinli, Suzuki Swift fiyatı ve Suzuki Swift yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins