Yeni Renault Kangoo Extrem İncelemesi

Yeni Renault Kangoo Extrem İncelemesi

Otomobil sektöründe lider konumda bulunan ender firmalardan biri olan Renault uzun yıllardan beri ülkemizde aktif olarak faaliyet gösteriyor. Türkiye genelinde binek araçlar kadar hafif ticari araçlarında ilgi gördüğü net bir şekilde bilinmektedir. Yeni Kangoo Extreme modeli de Renault’un üretimini yaptığı hafif ticari araçlardan birisidir.

Modelin yeni versiyonunda daha güçlü bir dış tasarımın tercih edildiği ve ön tasarımının da son derece iddialı göründüğü söylenebilir. Adından da anlaşılabileceği üzere Kangoo Extreme zorlu yol koşullarında bile yüksek bir performans sergileyebilmektedir.

Yeni Kangoo Extreme 1.5 dci motoruyla 90 bg güç üretebiliyor. 4 silindirin bulunduğu motorda güç aktarımı manuel 5 ileri şanzımanla sağlanmaktadır. Maksimum hız değerinin 160 km/s olarak belirtildiği model 100 km hıza 13.3 saniyede rahatlıkla çıkabilmektedir.

Yeni Kangoo yakıt tüketimi açısından da oldukça cimri olmakla biliniyor. Araç şehir içi kullanımlarda 5.7 litre, şehir dışında ise 4.6 litre yakıt tüketmektedir. Alınan veriler fabrika değerleri olup kullanım şartlarınıza göre değerlerde değişkenlik yaşanabilir.

2014 yeni kangoo 1.5 fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Dacia Duster Fiyatları isimli yazımızda Dacia Duster 1.5, Dacia Duster 1.5 4x2 ve Dacia Duster 1.6 Ambiance 4x2 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • renault kangoo extreme yorumları