Yeni Opel Zafira Çıkıyor

SUV segmenti modellerin büyük bir ilgi görmesinden dolayı MPV segmenti araçlara gösterilen ilgi azalmıştır. Bu sebepten dolayı da firmalar tarafından MPV üretimleri azaltılmıştır.

Opel yeni modelinin dördüncü nesili olan Zafira’nın üretimleri Fransa’da yapılacaktır. Aracın üretiminde Peugeot ile ortaklaşa çalışılacaktır. Bilindiği üzere kısa bir zaman önce Renault Escape modeli yenilenmişti. Bu modelin ardından ise MPV segmentinde Opel’in Zafira modelini yenilendiğini görmekteyiz. Zafira modeli önceki versiyonlarına göre daha hafif ve daha kısa olmasına rağmen kaslı bir yapısıyla karşımıza çıkacaktır.

Fakat önceki modellerden farklı olarak 2015 model Opel Zafira‘da hem MPV hem de SUV özelliklerini görebileceğiz. Bir adım daha ileri gidilerek Opel tarafından Zafira modeli için 4×4 seçeneğinin de koyulması beklenmektedir. Yapılan yeniliklerle birlikte çok daha hafif olacak olan modelde 1.6 litre hacminde dizel motor bulunacaktır. Şanzımanlar arasında otomatik seçeneğinin de koyulacağı belirtiliyor.

Yeni Opel Zafira Ne Zaman Satışa Çıkacak

Kesin bir bilgi olmamakla birlikte Yeni Zafira’nın 2018 yılı içerisinde piyasaya çıkarılması planlanmaktadır. Bu sebepten dolayı detaylı teknik özellikleri ve fiyatları hakkında bilgi bulunmamaktadır. ,

yeni opel zafira fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Toyota 112.500 Aracını Geri Çağırıyor isimli yazımızda toyota geri çağrılan modeller ve Toyota yetkili satış bayileri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins