Yeni Opel Karl 1.0 Litre Motor Seçeneği Geliyor

yeni opel karl dış tasarım

A segmentinin başarılı oyuncusu olan ve Opel farkıyla karşımıza çıkan Karl modeli ülkemizde büyük bir merakla beklenirken Opel ise Karl modeli için yepyeni bir motor seçeneği sunmaya hazırlanıyor.

Opel Karl modeli küçük sınıf bir araç olup özellikle şehir içi trafiğinde hem yakıt tüketimi hem de kullanışlılık açısından büyük bir pratiklik sunmaktadır.

Opel Karl için sunulacak olan yeni motor seçeneği hem modelin giriş seviyesi olacak olup hem de modelin en çok tercih edilen motor seçeneği olacağı düşünülmektedir.

opel karl iç mekan

1.0 litre hacmindeki 3 silindirli benzinli motordan Karl modeline 75 hp güç üretilmekte olup bünyesinde Ecotec teknolojisini barındırmaktadır. Ayrıca Opel Karl 1.0 litrelik motor seçeneğiyle sadece 94 gr emisyon değerine sahip olarak çevreci bir araç olarak karşımıza çıkıyor.

Yazımızın başında da belirttiğimiz üzere Opel Karl yakıt tüketimiyle dikkat çekerken yeni motor seçeneğiyle mevcut olan yakıt tüketim değerini daha da düşürmektedir. Fabrika verilerinde Opel Karl modelinin yeni motor seçeneğiyle 100 kilometrede ortalama olarak sadece 4.1 litre yakıt tüketiminde bulunduğu belirtilmektedir.

opel karl iç hacim

 

 

Bir önceki araba yazımızda 2016 Hyundai Elantra Detayları isimli yazımızda 2016 model hyundai elantra, 2016 yeni elantra ve hyundai yeni elantra gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir