Yeni Opel Insignia 1.6 Dizel Seçeneği Geldi

Opel’in tasarımı ve performansıyla dikkatleri çeken Insignia modeli yüksek yakıt tüketimi sebebiyle istediği başarıyı yakalayamamıştı. Geçtiğimiz günlerde LPG’li versiyonu çıkarılan Insignia modelinin şimdi de küçük hacimli dizel motor seçeneğiyle karşımıza çıktığını görmekteyiz.

Otomobil severlerin büyük bir beğenisini kazanan Opel Insignia modeli Astra, Mokka ve Zafira modellerinden tanıdığımız 1.6 litre hacmindeki turbo beslemeli dizel motoru kullanacak. Orta sınıf araç olarak kabul edilen Opel Insignia hariç markaların orta sınıf modellerinin birçoğunda da küçük hacimli dizel motor seçeneklerinin tercih edildiği görülmektedir.

İki farklı güç seçeneğiyle satışa sunulacak olan Insignia dizel versiyonunda 120 HP ve 136 HP güç üreten dizel motorlar yer alacaktır. Güç değerleri farklı olan dizel motorların her ikisinden de 320 Nm değerinde tork sağlanmaktadır. 120 HP güç üreten Opel Insignia modelinde ortalama yakıt tüketim değeri 3.9 litre olarak verilmekte olup aracın 0’dan 100 kilometre hıza 1,9 saniyede çıkabildiği belirtilmektedir.

Güçlü versiyonda ise yakıt tüketimi ortalama 3,8 litre olup 0’dan 100 kilometre hıza ulaşma süresi ise 10,9 saniye olarak ifade ediliyor. Dizel motor yeniliğinin yanı sıra Opel Insignia yeni versiyonunda kullanıcılarına IntelliLink sistemini de sunacaktır.

dizel opel insignia yakıt tüketimi

Bir önceki araba yazımızda Renault Şimdi Al Ekimde Öde Kampanyası - Temmuz 2015 isimli yazımızda renault kampanya, renault kredi faiz oranları ve renault ticari kredi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.