Yeni Opel Corsa 1.4 Turbo Teknik Özellikleri

Uzun zamandır büyük bir merakla beklenen Opel Corsa modelinin 1.4 litre hacmindeki turbo versiyonu hakkında ayrıntılar gelmeye başladı. Daha çok performans tutkunlarının ilgisini çekecek olan bu araç güç konusundaki beklentileri büyük oranda karşılamaktadır.

Aracın teknik özelliklerine baktığımızda da performans konusunda ne kadar iddialı olduğu çok açık ve net bir şekilde görülüyor. Opel Corsa’nın yeni turbo modelinde güç ünitesine baktığımızda 1.4 litre hacminde 4 silindire sahip motor bizleri karşılıyor.

yeni corsa iç mekan

Yeni Corsa 1.4 litre motoruyla 150 ps güç üretmektedir. Ayrıca motorun tork değeri ise 220 Nm’dir. Aktarımın 6 ileri manuel vitesle sağlandığı araçta ivmelenmede son derece başarılı bir şekilde gerçekleşmektedir.

Opel Corsa 0’dan 100 kilometreye sadece 8.9 saniyede çıkabiliyor. Kısa bir sürede hızlanabilen araç özellikle sollamalarda büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Fabrika verilerine göre aracın maksimum hız değeri 207 kilometre olarak belirtiliyor.

Opel Corsa 1.4 Turbo Yakıt Tüketimi

Araç oldukça güçlü olmasına rağmen ortalama olarak yakıt tüketimi 100 kilometrede 5.9 litredir. Bu değer fabrika verilerine göre belirtilmiş olup sürücünün kullanım şekline ve yol durumuna göre farklılık gösterebilir.

2015 yeni corsa fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Yeni Kia Soul Türkiye’de isimli yazımızda kia soul fiyatı, soul ve yeni kia soul gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins