Yeni Nissan X-Trail 1.6 Turbo Benzinli İncelemesi

Nissan tarafından X-Trail modeli ilk olarak İngiltere’de 1.6 litrelik turbo benzinli motor seçeneğiyle satışa sunulmuştu. Modelin büyük bir ilgi görmesinin ardından şimdi ise X-Trail modeli Avrupa genelinde yeni motor seçeneğiyle satışa sunulmaya hazırlanıyor.

Oldukça ideal bir motor hacmi ve turbo beslemesiyle performans ve ekonomik yakıt tüketimi açısından son derece başarılı bir model olan Nissan X-Trail modelinin Avrupa genelinde ve ülkemizde büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. Gelişmiş bir motor teknolojisini üzerinde bulunduran model 163 hp güç ve 240 Nm de tork değerlerine sahip olmasıyla ön plana çıkıyor.

Nissan X-Trail 1.6 turbo benzinli modeli önden çekiş sistemine sahip olup sadece 6 ileri manuel şanzımanla satışa sunulacaktır. Aracın teknik detaylarına baktığımızda 1.6 litrelik turbo benzinli motoruyla Nissan X-Trail modelinin 0’dan 100 kilometre hıza sadece 9.7 saniyede çıkabildiğini görmekteyiz. Maksimum 200 kilometre hıza kadar çıkabilen bu aracın ortalama yakıt tüketim değeri ise 6.2 litre olarak belirtilmektedir.

Aracın ülkemiz satış fiyatı ise henüz netlik kazanmamıştır. Diğer modelleriyle yakın bir fiyat aralığına sahip olması beklenmektedir.

2015 model nissan x-trail 1.6 benzinli

 

Bir önceki araba yazımızda 2015 Toyota Hilux 2.5 Comfort 4x2 Fiyatı ve İncelemesi isimli yazımızda 2015 toyota hilux 2.5 yakıtı, toyota hilux fiyat listesi ve yeni toyota hilux fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.