Yeni Mitsubishi Lancer Evolution İncelemesi

Yeni Mitsubishi Lancer Evolution İncelemesi

2014 Ağustos ayından günümüze kadar Yeni Lancer Evolution hakkında iddialar ortaya atılmakta ve otomobil severler tarafından da sürekli olarak duyulan merak artmaktaydı. Araç ile ilgili detaylı bilgiler Mitsubishi yetkilisi Don Swearingen tarafından yapıldı. Yapılan açıklamada aracın özel bir seri olacağı ve sadece 2000 adet üretiminin yapılacağı belirtilmektedir. Özellikle yeni süspansiyon sistemiyle dikkatleri üzerine çeken modele Special Action Model adı verilmesine karar verilmiş.

Firma, herkes tarafından en çok merak edilen güç sistemi konusuna da açıklık getirdi. Yapılan açıklamada aracın üzerinde 2.0 litre hacminde 4 silindirli bir turbocharged motorun bulunacağının altı çiziliyor. Beklenildiği üzere aracın performans odaklı üretildiği çok açık ve net bir şekilde görülmektedir. Bu güç ünitesi araca 291 beygir güç sağlamaktadır. Yapılan kıyaslamalarda sadece 40 adet üretimi yapılan FQ-440 MR modeliyle güç konusunda yarışabileceği görülmüştür.

2015 Mitsubishi Lancer Evoluotion tasarımı ve diğer donanım özellikleri konusunda her hangi net bir açıklama yapılmamıştır. Özellikle tasarımı ve fiyatı büyük bir merak konusu olan araç hakkında çok kısa bir zaman içerisinde resmi bir tanıtımın yapılması beklenmektedir.

yeni 2015 lancer fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Otomobil Devi Opel’den Şok Karar isimli yazımızda Opel Bochum tesisleri ve Opel tesisleri kapanıyor gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir