Yeni Mercedes GLC Teknik İncelemesi

Alman devi Mercedes’in bu yıl içerisinde SUV modellere ağırlık verdiği dikkatlerden kaçmıyor. Markanın ürettiği GLE ve GLE Coupe modellerinden sonra son olarak yeni GLC modelinin tanıtımı yapıldı. Yeni Mercedes GLC modelinin özellikle Audi Q5 ve BMW X3 modelleriyle rekabet edeceği düşünülmektedir.

Henüz yılın yarısı yeni bitmişken Mercedes’in üçüncü SUV modelini tanıtmasının ardından 2015 yılının marka tarafından SUV yılı olarak belirlendiğini rahatlıkla söyleyebiliriz. Mercedes C serisi içerisinde yer alacak olan GLC modeli 4656 mm uzunluk, 1890 mm genişlik ve 1659 mm yüksekliğe sahiptir.

GLK yerine geçen GLC modelinin yeni tasarım detaylarıyla önceki modeline göre 80 kilogram daha hafif olduğu dikkatleri çekmektedir. Mercedes GLC modeli ülkemizde 3 farklı motor seçeneğiyle satışa sunulacak olup 2.0 litrelik benzinli motor seçeneğiyle 211 bg, 2.1 litrelik dizel motorlarıyla da 170 ve 204 bg güç üretecektir.

Tüm versiyonlarında 4×4 çekiş sistemiyle satışa sunulacak olan Mercedes GLC modeli bünyesinde 9 ileri otomatik şanzıman görev alacaktır. Mercedes GLC modeli 2015 yılının  son çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak olup 200 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacaktır.

2016 mercedes glc

Bir önceki araba yazımızda Renault Yaz Kampanyaları isimli yazımızda 2015 renault kampanyaları, Renault faizsiz kredi ve renault temmuz kampanyası gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.