Yeni Mercedes CLA Shooting Brake

Yeni Mercedes CLA Shooting Brake

Mercedes C serisi içerisinde ülkemiz genelinde en çok satış yapılan model CLA Shooting Break versiyonu oldu. Şirketten alınan sayısal bilgilerde aracın Türkiye genelinde 2997 adetlik satış rakamına ulaştığı görülüyor. Uzun süredir üzerinde birçok haber çıkan yeni model gün yüzüne çıkarak otomobil severlerin beğenisini kazanmayı başardı.

Giriş seviyesi olarak kabul edilen wagon versiyonda bagaj hacminin artırılıp arabanın daha da yükseldiği dikkatleri çekmektedir. Ayrıca iç mekanda koltukların konumları değiştirilerek daha geniş bir iç hacim oluşturulabiliyor. Aynı aile içerisinde CLA 45 AMG versiyonun çok daha performanslı olduğu bilinmektedir. Bu model içinde Shooting Brake versiyonun üretildiği görülüyor. Bu versiyonda 2.0 litre hacminde turbo motor bulunmaktadır. 360 hp değerinde güç üreten benzinli motorun dört tekere de güç sağladığı ilgileri çekmektedir.

Yeni CLA Shooting Break modeli için çıkış tarihi 2015 Mart ayı belirlenmiş. İlk olarak Avrupa genelinde satışa sunulacak olan aracın ne zaman Türkiye’de satışa sunulacağı bilinmemektedir. Ayrıca aracın fiyatı konusunda da net rakamlar belirlenmemiş.

cla 45 amg fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Skoda Octavia Sedan 4X4 İncelemesi isimli yazımızda 2015 Skoda Octavia 4X4, Octavia Sedan 4x4 fiyatı ve Yeni Skoda Octavia 4x4 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins