Yeni Mazda 6 İncelemesi

Yeni Mazda 6 İncelemesi

Tasarım konusunda büyük devrim yapmayı başaran Mazda yeni ürettiği 6 serisi modeli rakipleriyle girdiği yarışta birçok konuda üstünlük sağlamaktadır. Özellikle dış tasarım olarak lider konumda bulunduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

Sürüş keyfi ve rahatlığı bakımından her türlü ayrıntının düşünüldüğü aracın ülkemizde hak ettiği değeri görmesi ümit edilmektedir. 2.0 motor seçeneğinin dışında her hangi bir alternatifin bulunmadığı modelin ülkemizdeki yüksek vergili araçlar kapsamına girmesi bu duruma direk olarak etki etmektedir. Vergisinin yüksek olması haricinde Mazda 6 yakıt tüketimi konusunda gösterdiği performansa göre oldukça ekonomik bir araç olarak kabul edilebilir.

Mazda 6 2.0 litrelik benzinli motoruyla 100 km hıza 10.1 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hız değeri ise fabrika verilerinde 209 km/s olarak belirtilmiştir. Benzer modeller dikkate alındığında gerek performans gerek rahatlık bakımından son derece tercih edilebilir bir otomobil olarak görülse de vergi probleminden dolayı bu aracı alacak kişilerin iyi düşünmesi gerekmektedir.

Otomobil severler tarafından büyük bir merakla Mazda 6 1.6 veya daha küçük motorlu seçeneğinin çıkması beklenmektedir. Tek bir Sport paketi adıyla satışa sunulan aracın şuan ki satış fiyatı 117.000 lira olarak belirlenmiştir.
2015 mazda 6 serisi

Bir önceki araba yazımızda Toyota Corolla 1.4 Kısa İnceleme ve Fiyatları isimli yazımızda 2013 Corolla 1.4 yakıt tüketimi, 2013 Toyota Corolla fiyatları ve Corolla 1.4 D-4D Active gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.