Yeni Mazda 3 Sedan İncelemesi

Yeni Mazda 3 Sedan İncelemesi

Mazda yeni çıkardığı araçlarda tasarım olarak KODO dilini benimsemektedir. KODO hareketin ruhu anlamına geliyor. Tasarım anlayışının ilk benimsendiği modelden beri firmanın dikkatleri üzerine çekmeyi başardığı çok açık ve net bir şekilde söylenebilir. Markanın tasarım konusunda devrimsel olarak kabul edilebilecek değişimlere imza attığı görülmektedir.

Araçta birçok farklı donanım seçeneği ve paketi bulunmaktadır. Mazda ilk mobil bağlantısını Yeni Mazda 3’de sunmaktadır. Ayrıca Soul, Motion, Reflex ve Power olarak adlandırılan 4 farklı paket bulunuyor. Yeni Mazda 3 1.5 motoruyla tasarım konusunda olduğu gibi performans konusunda da ne derecede iddialı olduğunu ortaya koymaktadır.

1.5 litre hacminde motordan 120 PS değerinde güç elde edilmektedir. Güç aktarımı ise 6 ileri manuel şanzıman sistemiyle sağlanıyor. Yüksek performansının yanı sıra 2014 Mazda 3 yakıt tüketimi fabrika verilerine göre 5.01 litre olarak belirtilmektedir. Kullanıma göre bu değerin yukarıya çıkabileceğini unutmamak gerekir. Araç hakkında daha detaylı bilgi almak ve düzenlenen kampanyalardan yararlanmak için en yakın bayiye uğramanız tavsiye edilmektedir.

2015 mazda 3 fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Yeni Audi A8 İncelemesi isimli yazımızda 2015 Audi A8 fiyatları ve Yeni Audi A8 3.0 TDI gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.