Yeni Mazda 3 HB 1.5 Fiyatı ve İncelemesi

Otomobil severlerin çok daha iyi bileceği üzere kısa bir zaman öncesine kadar Mazda ülkemiz otomobil sektöründe suskunluğunu korumaktaydı. Son yıllarda atılan devasa adımlar ve yapılan yatırımlarla birlikte efsanevi bir geri dönüşün yaşandığı görülmektedir.

Tasarım anlayışını tamamen değiştiren marka ürettiği yeni modellerin tamamıyla tüm dikkatleri üzerine çekerek büyük bir beğeni kazanmaktadır.

Mazda 3 HB modeli üzerinde barındırdığı tasarım çizgileriyle karakteristik özelliklerini de yansıtmayı başarıyor. Aracın dış tasarımına baktığımızda son derece sportif olduğu ve hırçın bir görünüme sahip olduğu görülmektedir.

1496 cc hacmindeki küçük benzinli motorundan 120 hp değerinde güç üretilmesi de bu durumu gayet açık bir şekilde ortaya koyuyor. 150 Nm tork değeriyle hızlanma konusunda da beklenileni veren araç 0 – 100 kilometre hızlanmasını 10.4 saniyede yakalayabiliyor. Böyle bir karakteristik özelliklere sahip olan aracın sıfırdan 100 kilometreye daha kısa bir sürede çıkması beklenmekteydi.

Teknolojik multi medya ve güvenlik sistemlerinde her hangi bir eksiği bulunmayan aracın ortalama yakıt tüketim değeri 5.1 litre olarak belirtiliyor.

Araca sahip olmak isteyenlerin 67.100 TL’yi gözden çıkarmaları gerekmektedir.

yeni mazda 3 hb fiyatları

Bir önceki araba yazımızda 2015 Mayıs Renault Faizsiz Kredi Kampanyası isimli yazımızda 2015 araç kampanyaları, renault araç kredisi ve renault faiz oranları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.