Yeni Makyajlı Ford Focus İncelemesi

Yeni Makyajlı Ford Focus İncelemesi

Ford’un Focus modelinde uyguladığı makyajlama işlemesinden sonra Ford’un yani tasarım anlayışı da ortaya çıktı. Beklentilerin dikkate alınarak tasarlandığı otomobilin oldukça dinamik bir görünüme kavuşturulduğu görülüyor. Aracın ön ızgarasındaki değişim bile bir önceki modelden farklı olarak Focus’un çok daha güçlü bir görünüme sahip olmasını sağlamış. Yeni makyajlı Focus modelinin iç tasarımında da köklü değişikliklerin yapıldığı dikkatlerden kaçmıyor.

İç mekanda karmaşık bir yapıdan uzak kalınarak pratikliğe büyük bir önem verildiği görülmektedir. İç mekanda çeşitli ayrıntılarda kullanılan krom ve diğer malzemeler ile birlikte modern görünüm ön plana çıkarılmış. Ayrıca aracın donanımlarının kontrolünü sağlayan düğmelere artık erişmek daha kolay bir hale gelmiş. Dikkat çeken bir diğer özellik ise kokpit bölümünde yer alan 8 inç ekran büyüklüğüne sahip ekrandır.

Yılın motoru ödülünü almayı başaran Ford yeni Focus modelinde de 1.0 EcoBoos Motorunu kullanmaktadır. Bunun yanı sıra makyajlı focus 1.6 otomatik seçeneğini de müşterilerine sunuyor. Diğer modellerden de alışıldığı üzere aracın dizel versiyonlarında yine otomatik şanzıman sistemi bulunmamaktadır.

Yeni Focus 1.0 yakıt tüketimi 4.8 litre olarak belirtilmiş. 1.6 litrelik hacme sahip motorda ise bu değerin 6 litreye çıktığı görülüyor. 1.6 TDCi dizel versiyonlarında yakıt tüketimi ortalama 4.5 litredir. Tüm motorlarında düşük yakıt tüketim değerlerine sahip yeni Focus’un büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

makyajlı yeni focus fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Yeni L200 İncelemesi isimli yazımızda Mitsubishi yeni L200, Yeni L200 fiyatı ve Yeni L200 Türkiye gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.