Yeni Land Rover Defender İncelemesi

Yeni Land Rover Defender İncelemesi

Otomobil sektörünü yakından takip edenlerin daha iyi bildiği üzere Land Rover firmasının Defender modeli üzerinde uzun zamandır her hangi bir çalışma yapılmadı. Land Rover modellerinin en büyüğü olacak olan Defender modeli 2016 itibariyle tekrar otomobil tutkunlarına sunulacak.

Tasarım olarak Yeni Land Rover Defender eski modellerinden de izleri üzerinde taşıyacağı belirtiliyor. Alınan bilgilere göre araç şuan tasarım aşamasında olduğu söylenmekte ve kısa bir süre içerisinde üretime başlanması planlanmaktadır. Aracın üretiminde alüminyum bir alt yapının kullanılacağına ise kesin bir gözle bakılıyor. En büyük araç olacağı belirtilen modelin yapımında her ne kadar da alüminyum malzemelere ağırlık verilse de aracın eski modellerinden daha hafif olacağı söylenemez.

2016 Land Rover Defender modeli için hem 4 silindirli hem de V6 seçeneklerinin sunulması bekleniyor. Ayrıca şanzıman sisteminin ise 9 otomatik vitesli olabileceği konusunda tahminler yürütülmektedir. Modelle ilgili yapılan açıklamalarda dünya üzerindeki tüm zorlu yollara uygun bir aracın ortaya çıkarılacağı konusu dikkatleri çekmektedir. Tüm otomobil severler tarafından Yeni Defender modeli büyük bir merakla bekleniyor.

land rover defender fiyatları

Bir önceki araba yazımızda BMW X4 İncelemesi isimli yazımızda 2015 BMW X4 modeli, BMW X4 2.0 ve BMW X4 fiyatı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir