Yeni Kia Sportage 1.6 Yakıt Tüketimi

SUV segmentinde rakiplerine ciddi bir fark atmayı başaran Sportage modeli performansının yanı sıra yakıt tüketim değerleriyle de ön plana çıkmaktadır.

Aracın genel olarak teknik özelliklerini göz önüne aldığımızda 1.6 litre benzinli bir motora sahip olduğunu görüyoruz. Bu motor 135 hp güç ve 165 Nm de tork üretiyor. Maksimum hız 178 km olarak belirlenmiş olup 0-100 hızlanma süresi ise 11.1 saniye olarak belirtilmiştir.

Kia Sportage güç değerlerinden de çok açık ve net bir şekilde görüldüğü üzere araç rakiplerini ciddi anlamda geri de bırakmaktadır. Günümüz şartlarında ülkemizde SUV modellerinden hem performans beklenmekte hem de düşük yakıt tüketimi aranmaktadır. Bu sebepten dolayı da Kia Sportage 1.6 modelinin tam da ülkemiz için özel olarak üretilen bir araç olduğunu kabul edebiliriz.

Yakıt tüketimini direk olarak etki eden faktörler arasında motor güç değerleri, hacimi, silindir sayısı gibi güç ünitesi bileşenleri bulunduğu gibi ağırlık da oldukça etkili olmaktadır. Kia Sportage boş ağırlığı 1350 kilogram olup bünyesinde bulundurduğu motora göre oldukça ideal bir ağırlıktadır.

2015 Kia Sportage 1.6 Benzinli Yakıt Tüketim Değerleri

Şehiriçi Kullanım: 8.2 litre
Şehir Dışı Kullanım: 6.0 litre
Ortalama Tüketim: 6.8 litre

yeni kia sportage benzinli yeni kia sportage iç mekan resimleri

 

Bir önceki araba yazımızda 2015 Skoda Fabia Otomatik Yakıt Tüketimi isimli yazımızda 2015 skoda fabia, fabia 1.4 dizel ve yeni fabia yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • kıa jip
  • kia sportage yakıt tüketimi
  • kia sportage 1 6 yakıt tüketimi