Yeni KIA Sorento İncelemesi

Yeni KIA Sorento İncelemesi

Otomobil tutkunlarının büyük bir merakla beklediği Paris fuarına sayılı günler kala firmaların tanıtacağı araçlarla ilgili de bilgiler gelmeye başladı. Kia firması fuarda 2015 yeni Kia Sorento modelini tanıtmaya hazırlamaktadır. Güney Koreli otomobil üreticisinin Sorento modeli ülkemizde son derece büyük bir ilgi görmektedir.

Aracın dış tasarımında belirgin farklar dikkatleri çekmektedir. Özellike daha geniş tutulan ön ızgara, daha büyük far grubu ve geriye doğru yaslanmış profil tasarım değişikliğinin ilk dikkat çeken ayrıntılarıdır. İç tasarımda ise bir önceki modele göre daha lüks ve daha kaliteli malzemelerin kullanıldığı görülmektedir. Bunun yanı sıra kullanım kolaylığı sağlayan birçok teknolojik donanım da sunulacaktır. İç tasarımda ise müşterilerin seçeneklerine göre 7 kişilik ve 5 kişilik koltuk da sunulmaktadır.

Kia Sorento’nun yeni modelinde 2.4, 2.2 ve 2.0 litrelik dizel motor seçenekleri de bulunmaktadır. Aracın üretiminin 2014 yılının sonunda başlanacağı ve ilk satışların 2015 yılının ilk altı ayında yapılacağı belirtilmiştir. Ülkemizdeki yüksek vergi oranlarından dolayı şirketin yeni Sorento 1.6 litrelik motor seçeneğinin çıkarılıp çıkarılmayacağı merak edilmektedir.

2015 Kia Sorento fiyatı hakkında ise her hangi bir bilgi bulunmamaktadır.

yeni kia sorento incelemesi

 

Bir önceki araba yazımızda Lamborghini Veneno Roadster Etiket Fiyatı isimli yazımızda Lamborghini Veneno Roadster yakıt tüketimi, Lamborghini Veveno Roadster fiyatı ve Veveno Roadster hızı gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.