Yeni Kia Sorento Fiyatı ve Teknik Detayları

2015 yılı itibariyle 1.5 milyar TL ciro hedefi bulunan Kia Türkiye’nin hedefine yeni satışa sunulan Sorento modeliyle daha da yaklaşacaklarını söylemek yanlış olmayacaktır.

2004 ve 2009 yılları arasında ülkemiz genelinde markanın en çok satılan SUV modeli Sorento olmuştur. Yenilenen Kia Sorento modelinin ülkemize özel olarak üretildiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

Bilindiği üzere Kia Sorento modelinin önceki versiyonlarında yüksek motor hacimlerinden dolayı ortaya yüksek motorlu taşıtlar vergisi problemi çıkmaktaydı. Yenilenen Sorento modelinde ise 2.0 litre hacminde dizel motorun kullanıldığı görülüyor. Bu sayede hem yüksek motorlu taşıtlar vergisinin ortaya çıkması hem de yüksek yakıt tüketimlerinin meydana gelmesi engellenmiştir.

183 beygir güç sağlayan bu motor yüksek performans ve düşük yakıt tüketimi özellikleriyle karşımıza çıkmaktadır.

Aracın teknolojik donanımlarına baktığımızda akıllı park sistemi, hız sabitleme, anahtarsız giriş, panoramik sunroof ve ısıtmalı koltuk gibi birçok özellik bulunmaktadır.

7 koltuğa sahip olan Kia Sorento’nun ülkemizdeki satış fiyatı 199 bin TL’dir. Gerçek bir SUV sahibi olmak isteyenler için oldukça başarılı bir seçim olacağını söyleyebiliriz.

2015 kia sorento 2.0 dizel fiyatı

 

Bir önceki araba yazımızda Porsche 911 Carrera ve Boxster Black Edition Serisi isimli yazımızda 2015 porsche fiyatları, porsche 911 carrera ve porsche boxster gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins