Yeni Hyundai Tucson 1 Eylül’de Satışa Sunulacak

Özgün tasarım ve güçlü yapısıyla SUV segmentinde kendini göstermeye hazırlanan Hyundai Tucson modeli önümüzdeki ay itibariyle bayilerde satışa sunulacak. Hyundai markasının günümüzdeki mevcut SUV modeli olan Hyundai ix35 modelinin yerini alacak olan Hyundai Tucson modeli için ilk olarak satışa çıkış tarihi Ağustos ayı olarak belirlenmişti. Fakat sevkiyat konusunda yaşanan problemlerden dolayı Hyundai Tucson modelinin satışa çıkış tarihi Eylül ayına ertelendi.

hyundai tucson iç mekan

Ülkemizde satışa sunulan SUV modelleri arasında oldukça güçlü rakiplere sahip olacak olan Hyundai Tucson modelinin özellikle dizel güç ünitesinin bulunmaması rakip modellerinin gerisine düşmesine sebep olacağı tahmin edilmektedir. 1.6 litrelik benzinli güç ünitesiyle satışa sunulacak olan Hyundai Tucson modelinin en dikkat çekici özelliği 1.6 litrelik turbo beslemeli benzinli motoruyla 4 teker çekiş sistemine sahip olmasıdır.

İlerleyen zamanlarda aracın dizel versiyonlarının da üretilip üretilmeyeceği ise henüz bilinmemektedir. Aracın satış fiyatları da Eylül ayında bayilerde yerini aldıktan sonra kesinlik kazanacaktır. Aracın ix35 modeli gibi başarı gösterip göstermeyeceği ise büyük bir merakla beklenmektedir.

hyundai tucson fiyat listesi

Bir önceki araba yazımızda 2016 Audi Q5 İlk Görüntüleri isimli yazımızda 2016 audi q5 fiyatları, 2016 audi q5 yorumları ve yeni audi q5 gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir