Yeni Golf R400 Üretilecek

Otomobil üreticileri şimdiden Frankfurt Otomobil Fuarı için çalışmalara başladı. Alman otomobil devi Volkswagen efsane modeli Golf için yeni bir versiyon üretme kararı aldı. Gelmiş geçmiş en güçlü Golf modeli olması beklenen araca Golf R400 adı veriliyor. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalarda Eylül ayı içerisinde seri üretime başlanmayı planladıkları belirtilmektedir.

Otomobil severlerin hatırlayacağı üzere VW tarafından geçtiğimiz yıl Pekin fuarında aracın konsept halinin tanıtımı yapılmıştı. Büyük bir ilgi gören otomobil için VW tarafından seri üretime geçilmesi kararı alındı.

Tasarım olarak Golf GTI ve Golf R modellerinden çok daha hırçın bir görünüme sahip olması beklenen Golf R400 modelinin iç mekan tasarımının da aracın özelliklerine uygun olması bekleniyor. Yarış otomobillerinden örnek alarak tasarlanması beklenen aracın son derece sportif olacağını söyleyebiliriz.

Golf R400 modeli için 2.0 turbo benzinli motor kullanılacak. Bu motordan 420 hp güç elde edilecek olup güç aktarımı da 6 ileri şanzımanla sağlanacak.

Aracın her hangi bir aksilik çıkmaması durumunda 2016 yılının ilk aylarında yollara çıkması planlanıyor.

golf r400 fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Yeni VW Crafter Premium Fiyatı ve İncelemesi isimli yazımızda 2016 vw crafter, crafter yakıt tüketimi ve yeni vw crafter premium gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.