Yeni Ford Focus 1.5 Dizel Otomatik Mayıs’ta Çıkıyor

Otomobil severlerin çok daha iyi bileceği üzere Ford Focus’un yeni modelinde 1.0 ve 1.6 litre hacim aralığında hem dizel hem de benzinli motor seçenekleri yer almaktadır. Önümüzdeki ay itibariyle Ford Focus 1.5 turbo dizel seçeneği de eklenerek ülkemizde satışa sunulacaktır.

1.5 litre hacminde dizel güç ünitesine sahip olacak modelde TDCI teknolojisi kullanılmaktadır. 6 ileri otomatik şanzımana sahip olan modelin tasarımı da farklılık göstermektedir.

Ford’un diğer araçlarında kullandığı tasarım anlayışına uygun olarak yenilenen Focus modelinde kaslı bir yapı bizleri beklemektedir. Bunun yanı sıra far gruplarında ve ön ızgara tasarımında yeniliklerin yapıldığını görüyoruz.

İç mekana baktığımızda ise çok şık bir kokpit tasarımının bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Kokpitte yer alan 8 inç büyüklüğündeki ekran üzerinden tüm kontrollerin de sağlanabilmesi dikkatleri çeken bir diğer noktadır.

Yeni Ford Focus Özellikleri

Paralel park ve dikey park sistemi
Paralel park çıkış
8 inç dokunmatik ekran
Aktif Şehir İçi Güvenlik Sistemi
Kör Nokta Uyarı Sistemi

2015 model ford focus 1.5 dizel

Bir önceki araba yazımızda İkinci El Piyasasında Hareketlilik Başladı isimli yazımızda ikinci el araçlar, ikinci elde durum ve ikinci elde tutan araçlar gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.