Yeni Fiat Sedan İstanbul’da Tanıtılacak

İtalyan otomobil devi Fiat üzerinde çalışılan ve piyasaya sunmaya hazır olduğu düşünülen yeni sedan modelini adeta bir sır olarak saklamaktadır. Ülkemizde son derece ciddi faaliyetleri bulunan firmanın sedan modeli büyük bir merakla beklenmektedir.

Otomobil severler tarafından sabırsızlıkla beklenen ve 22 – 31 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan İstanbul Autoshow kapsamında Fiat tarafından yeni sedan modelin tanıtımı yapılacaktır. Türk ve İtalyan ortaklığı sonucunda ortaya çıkarılan bu model toplamda 40 ülkeye birden ihraç edilecektir.

Donanım seviyesi olarak üst düzey bir sedan olacağı belirtilen aracın özellikle bagaj ve iç mekanın geniş bir hacme sahip olacağı belirtilmektedir. Aracın üretiminde dikkat çekici bir diğer ayrıntı ise aracın Bursa Tofaş markasında üretilecek olmasıdır.

Fiat’ın yeni sedanı ilk olarak Türkiye’de satışa sunulacaktır. Kasım ayı içerisinde satışa sunulması beklenilen aracın fiyatı ve teknik ayrıntıları konusunda şuan için bir açıklama yapılmamaktadır. Fiat’ın özellikle 500 serisiyle birlikte yeni sedan modeline de yarım milyar dolarlık bir yatırım yaptığı ve beklentilerinin yüksek olduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Fiat tarafından basına yeni sedan modeliyle ilgili bir adet görsel paylaşılmış olup bunun haricinde tüm bilgiler gizli tutulmaktadır.

fiat 2015 modelleri

 

Bir önceki araba yazımızda 2015 Nisan Ayı En Çok Satılan Arabalar isimli yazımızda 2015 en çok satılan araçlar, en çok satılan sıfır araçlar ve en çok tutulan modeller gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • fiyatin yeni arabasi
  • fiat yeni araba

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir