Yeni Chevrolet Camaro Convertible Teknik Özellikleri

Altıncı nesliyle otomobil dünyasında tüm dikkatleri üzerine çekmeye devam eden Camaro modeli bir kez daha kendine hayran bırakmayı başarıyor. Chevrolet tarafından uzun bir süredir üretimi yapılan model güçlü motorları ve yüksek performans özellikleriyle ön plana çıkmaktadır.

Yeni Chevrolet Camaro üstü açılabilen kasa seçeneği olan Comvertible versiyonuyla satışa sunuldu. Geliştirilen yeni tente teknolojisinde elektro hidrolik sistem kullanılmakta olup yalıtım konusunda oldukça başarılı olduğu ifade edilmektedir. Bunun yanı sıra araç hareket halindeyken de 48 kilometre hıza kadar açılıp kapanabilmektedir.

Standart Camaro modeline göre 91 kilogram daha hafif olan Convertible versiyonunda 3 farklı motor seçeneği yer alıyor. Performans odaklı olan motor seçeneklerinde güç aktarımı ise 6 ileri manuel yada 8 ileri otomatik şanzıman sistemiyle sağlanmaktadır.

En küçük motor hacmi 2.0 litre olan Camaro modelinin bu motorunda turbo besleme sistemi yer almakta olup 275 HP güç elde edilmektedir. Diğer güç ünitesi seçenekleri ise; 3.6 litre V6 silindir 335 HP ve 6.2 litre V8 silindir 455 HP güç üreten motorlardır. Motor seçeneklerinden de görüleceği üzere performans ve güç tutkunları için Chevrolet Camaro modeli son derece başarılı bir tercih olacaktır.

yeni chevrolet camaro fiyatları

 

Bir önceki araba yazımızda Nissan Juke 600 Beygirlik Modeli isimli yazımızda nissan juke 3.8, nissan juke v6 ve yeni nissan juke-r gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.