Yeni BMW 7 Serisi Geliyor

Yeni BMW 7 Serisi Geliyor

Yen yıla girdiğimiz şu günlerde otomobil sektöründen de farklı haberler gelmeye başladı. Yapılan araştırmalara göre firmaların yeni üreteceği modeller ve geliştirilen teknolojilerle birlikte rekabet ortamının daha da kızışacağı görülmektedir. Alman otomobil devi BMW tarafından yılın ilk sürprizi yapıldı.

2015 BMW 7 serisi hakkında yapılan ilk açıklamada serinin iki farklı kasayla üretileceği belirtilmiştir. G11 ve G12 kodlarıyla üretilecek olan 7 serisi modellerin tasarımlarının ise agresif hatlara sahip olacağı vurgulanmaktadır. Ayrıca laserlight olarak adlandırılan BMW’nin geliştirdiği far teknolojisinin i8 modelinden sonra ilk kez 7 serisi araçlarda kullanılacağı da belirtilmektedir.

BMW 7 serisi modellerinde de alışık olunan BMW iç tasarımı kullanılmıştır. Bilindiği üzere BMW iç mekan tasarımı konusunda uzun yıllardır çizgisini bozmamaktadır. Teknik anlamda serinin sahip olduğu özellikler hakkında ise henüz net bir açıklama yapılmamıştır. Fakat yakıt tasarrufu açısından aracın 200 kilogram kadar daha hafif bir yapıya kavuşturulduğu bilinmektedir.

Güç ünitesi bakımından ise aracın V6, V8 ve V12 turbo motor seçenekleriyle satışa sunulması bekleniyor. Dizel ve benzinli modelleri satışa sunulacağı bilinen modelin hibrit versiyonunun da çıkarılacağı düşünülmektedir.

2015 model bmw 7 2.0 fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Tesla Roadster Modelinden Büyük Hizmet isimli yazımızda Tesla elektrikli araçlar, Tesla Roadster ve Tesla Roadster batarya güncellemesi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins