Yeni Audi A8 Sport Teknik İncelemesi

Otomobil devi Audi otomobil dünyasına ürettiği tüm araçlarla damgasını vurmaktadır. Alman lüks otomobil üreticisi A8 Sport Executive modelinin yerini alacak yeni bir otomobili satışa sunuyor. Audi A8 Sport adı verilen yeni model ilk olarak İngiltere’de otomobil severlerin beğenisine sunuldu.

Audi A8 Sport modelinin tasarımında dikkatleri çeken ilk nokta araçta kullanılan LED teknolojisidir. MatrixBeam LED farlarla karşımıza çıkan modelin arka ve ön tasarımlarında Audi’nin bir diğer dikkat çekici modeli S8 ile benzerliklerin bulunduğu dikkatlerden kaçmıyor.

Henüz iç mekan ile ilgili bilgiler gizli tutulurken aracın dış tasarımına bakıldığında son derece sportif göründüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz. 19 inç alaşımlı jantlarda aracın sportif yönünü ön plana çıkarmaktadır.

Audi A8 Sport Motor Seçenekleri

Audi yeni modeli için iki farklı turbo dizel güç ünitesi seçeneği sunmaktadır. Performans konusunda hiç bir şekilde taviz verilmediği A8 Sport modelinde de görülüyor. 3.0 litre hacime sahip olan turbo dizel V6 motor A8 Sport modeline 262 hp güç vermektedir.

Bir diğer seçenekte ise 4.2 litre turbo dizel V8 yer alıyor. 850 Nm tork üreten motor 358 hp de güç üreterek A8 Sport modelini adeta bir performans makinesine dönüştürmektedir. Bu motor seçeneğinde aracın sadece 4.7 saniyede 0’dan 100 kilometre hıza çıkabilmesi de dikkat çeken bir diğer noktadır.

audi a8 türkiye fiyatıa

Bir önceki araba yazımızda Yeni Opel Mokka Dizel Otomatik Fiyatı isimli yazımızda opel mokka otomatik dizel, yeni mokka fiyatları ve Yeni Mokka yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins