Yeni Audi A8 İncelemesi

Yeni Audi A8 İncelemesi

Otomobil dünyasının devleri arasında bulunan Audi markası şimdilerde karşımıza A8 modeliyle çıkıyor. Efsanevi araçların üretimini yapan firma tüm modelleriyle otomobil tutkunlarının beğenisini kazanmayı başarmaktadır.

A8 modeli Audi markası için amiral gemisi olarak kabul ediliyor. Aracın yeni modelinde dikkatleri çeken ilk nokta yüksek motor güçleri oldu. Fakat yapılan incelemelerde aynı oranda yakıt tüketiminde de azalmaların olduğu görülüyor.

Yeni Audi A8 3.0 TDI motor seçeneği modelin en küçük motorudur. Bu motor 258 hp değerinde güç üretmektedir. Fabrika verilerine göre 3.0 büyüklüğündeki motor 100 km de 5.9 litre yakıt tüketmektedir. 3.0 TFSI motor ise 385 hp güç üretebiliyor. Bu motordaki yakıt tüketiminin ise 7.8 litre olduğu görülüyor.

Ülkemizde A8 modelinde genellikle 3.0 litre hacmindeki motor seçenekleri tercih edilmektedir. Tüm motor seçeneklerinde ortak olarak güç 4 tekere de gönderilmektedir.

Tasarım konusunda her hangi bir kusuru bulunmayan modelin her yeni versiyonunda kullanılan teknolojilerin sürekli olarak geliştiği dikkatlerden kaçmıyor. Sensörlü bagaj açma, görüntülü park sistemi ve ön cam üzerinde gösterge gibi üstün teknolojilerin tamamı araç bünyesinde bulunmaktadır. 2015 Audi A8 fiyatları 624.000 TL’den başlamaktadır.

2015 model audi a8 fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Yeni Seat Ibiza İncelemesi isimli yazımızda 2014 Seat Ibiza dizel, 2014 Yeni Ibiza modeli ve Yeni Seat Ibiza fiyatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.