Yeni 2016 Opel Astra İncelemesi

Opel 11. nesli Astra modeliyle başladığı Avrupa turu kapsamında son durağı olan Türkiye’ye geldi. Bilindiği üzere Opel Astra modeli Frankfurt Motor Show’da lansmanından sonra Kasım ayı içerisinde de ülkemizde satışa sunulacak. Modelle ilgili alınan son bilgilere göre araç Enjoy, Business, Dynamic ve Excellence olmak üzere 4 farklı donanım paketiyle satışa sunulacaktır.

2016 Opel Astra Motor Seçenekleri

1.6 litre dizel 136 beygir
1.0 litre ECOTEC benzinli 105 beygir
1.4 litre ECOTEC benzinli 150 beygir

2016 model Opel Astra’nın sahip olduğu motor seçeneklerinin tamamında düşük motor hacminden yüksek güç elde edilebilmesi dikkatleri çekmektedir. Ayrıca motorlar düşük yakıt tüketimi ve emisyon değerleriyle de ön plana çıkmaktadır.

2016 Opel Astra Yakıt Tüketimi

1.6 litre dizel ortalama yakıt tüketimi: 3.9 litre
1.4 litre benzinli ortalama yakıt tüketimi: 5.5 litre
1.0 litre benzinli ortalama yakıt tüketimi: 4.4 litre

Kasım ayında ülkemizin yollarında görmeye başlayacağımız bu modelle ilgili Opel tarafından ilk yılda 15 bin adetlik satış rakamı hedefledikleri belirtiliyor. Bir önceki modele göre çok daha iyi özelliklere sahip olduğu görülen Opel Astra’nın ülkemizde büyük bir ilgi görmesi bekleniyor.

2016 opel astra

Bir önceki araba yazımızda Yeni Skoda Superb Bayilerde Satışa Sunuldu isimli yazımızda 2015 skoda superb, 2016 skoda superb ve yeni skoda superb fiyatları gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.