Yakıt Tasarrufunda Petrol Seçiminin Önemi

Yakıt Tasarrufunda Petrol Seçiminin Önemi

Dünya genelinde de olduğu gibi ülkemizde de akar yakıt satışı yapan birden fazla firma bulunmaktadır. Araç sayısının artışına bağlı olarak hem şehir merkezlerinde hem de şehirler arası yollarda sürekli olarak yeni petroller açılmaktadır. Açılan akar yakıt istasyonlarının bağlı oldukları kurallar çerçevesinde satışlar yaptığı bilinmektedir. Fakat birçok alanda olduğu gibi zaman zaman bazı akar yakıt istasyonlarında da kural dışı uygulamaların yapıldığı görülebiliyor.

Otomobil sanayileri ve teknik servislerden alınan bilgilerde birçok aracın uygun olmayan akar yakıt kullanımından dolayı teknik arızayla karşılaştığı belirtilmektedir. Hangi petrol güvenli şeklinde sorulabilecek bir soruya net bir cevap vermek her ne kadar zor olsa da ülkemizde faaliyet gösteren büyük birçok firma yer almaktadır. Bu firmalar belirli kalite standartlarının dışına çıkamadıkları için kural dışı bir satış yapamamaktadırlar.

Ayrıca yaşadığınız bölgede akar yakıt alışverişlerinizi sürekli olarak güvendiğiniz bir istasyondan yapmanız durumunda aracınızın veriminde de ciddi artışlar meydana geldiği görülmektedir. Bunun yanı sıra yakıt tüketiminde de istasyon seçimi büyük bir önem taşımaktadır. Son olarak doğru petrol seçimi için konunun uzmanlarından alınan tavsiyelere göre hareket etmek de oldukça doğru bir karar olacaktır.

hangi petrolün gazı daha iyi

Bir önceki araba yazımızda Aselsan Yeni Pil ve Araç Radarları isimli yazımızda Aselsan elektrikli araçlar, Aselsan ve IBM ve Aselsan yeni araba pili gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.