VW Sharan Türkiye’de Satılacak Mı?

VW markasının başarılı modellerinden Sharan şuana kadar Türkiye’de hiçbir zaman satışa sunulmamıştır. Uzun bir zamandır büyük bir merakla beklenen Cenevre otomobil fuarında yenilenmiş Sharan modeli de tanıtılacaktır. MPV segmentinde yer alan bu aracın Avrupa genelinde büyük bir ilgi gördüğü biliniyor. Yeni modelinin tahmini olarak yaz aylarında satışa sunulacağı düşünülmektedir.

Yeni VW Sharan üretimi Portekiz’de yapılmaktadır. Aracın bir önceki modele göre daha hafif olması ve aerodinamik yapısının elden geçirilmesiyle birlikte model yüzde 15 oranında daha fazla ekonomiklik sunacaktır. Diğer modellerinde olduğu gibi 2015 model VW Sharan’da da 5,6 ve 7 kişilik seçenekler yer alacaktır.

Motor seçeneklerine baktığımızda ise 1.4 ve 2.0 hacminde benzinli, 2.0 hacminde ise dizel motorun yer aldığı görülmektedir. Motor seçeneklerinin ayrıca farklı güç seçenekleri de bulunuyor. İlk olarak Almanya’da satışa sunulmaya başlanacak olan aracın halen ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı ile ilgili bir bilgilendirme yapılmamıştır. Otomobil severler tarafından büyük bir merakla konunun kısa bir zaman içerisinde netlik kazanması beklenmektedir.

Modelin ülkemizde satışa sunulması durumunda özellikle geniş ailelerin araca oldukça büyük bir ilgi göstereceğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

2015 model sharan türkiye

Bir önceki araba yazımızda 2014 Dacia Dokker Fiyat Listesi isimli yazımızda 2014 model Dacia Dokker, Dacia Dokker Combi 1.5 dizel ve Dacia Dokker Van 1.5 dizel gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.