VW BMW 5 Serisine Rakip Olmaya Hazırlanıyor

VW BMW 5 Serisine Rakip Olmaya Hazırlanıyor

Alman otomobil devleri arasında uzun yıllardan beri süre gelen rekabet hız kesmeden devam ediyor. Mercedes E ve BMW 5 serilerine karşılık olarak VW markasının nasıl bir hamle yapacağı uzun bir zamandan beri merak ediliyordu. Lüksün sınırlarını zorlamak ve BMW ile Mercedes rakip olmak isteyen VW markasının lüks modeli hakkında her hangi bir resmi açıklama olmasa da bu modelin Phaeton adını taşıması bekleniyor.

VW Phaeton modeliyle ilgili her hangi bir çizim ve görsel bulunmamaktadır. Fakat bu modelin Audi A6 ile büyük benzerlikler taşıyacağı iddia edilmektedir. Ayrıca alınan bilgilere göre aracın hem hatchback hem de Wagon versiyonlarının üretilmesi bekleniyor. Araç ile ilgili teknik bilgiler de sır gibi saklansa da tüm tekerlere güç iletimini sağlayan 4 veya 6 silindirli motorun kullanılacağı düşünülmektedir.

2015 VW modelleri arasında görüp görülemeyeceği bilinmeyen aracın üretimlerinin ise Çin, Amerika ve Meksika’da yapılacağı biliniyor. Ayrıca bu aracın etiket fiyatının ise 46.000 dolardan satışa çıkarılacağı alınan haberler arasında yer almaktadır.

2015 model vw fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Alfa Romeo Giulietta 1.6 İncelemesi isimli yazımızda Yeni Alfa Romeo Giulietta, Yeni Giulietta 1.6 ve Yeni Giulietta yakıt tüketim gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins