Volvo’dan Yeni Pazarlama Stratejisi

Volvo’dan Yeni Pazarlama Stratejisi

Üretimini yaptığı tüm modellerle adından söz ettirmeyi başaran Volvo, bundan sonra çıkaracağı modeller üzerinde yeni bir pazarlama stratejisi kullanmaya hazırlanıyor. Daha önce hiç bir otomobil firması tarafından uygulanmayan bu yöntemin ne derecede başarılı olacağı büyük bir merakla bekleniyor.

2015 Volvo modelleri üzerinde denenmeye başlanması planlanan stratejide firmanın ilk olarak reklam giderlerini artırması bekleniyor. Reklama verilen ağırlıkla birlikte Volvo internet sayfası üzerinden araç satışına başlayacak. Böylelikle daha çok kişiye ulaşmayı hedefleyen firma satış sürecindeki distribütörleri ortadan kaldırmaya çalışacak. Fakat uluslar arası arenada şuan için böyle bir işlemin yapılabilmesi mümkün gözükmüyor. İlerleyen dönemlerde bu konuda her hangi bir çalışmanın yapılıp yapılamayacağı ise bilinmemektedir.

Ayrıca sürecin başlamasıyla birlikte firmanın otomobil fuarlarında düzenlediği etkinliklere de kısıtmalama getirmeyi hedefliyor. Yapılan açıklamalarda firmanın gelecekte sadece üç fuara katılacağı belirtiliyor. Araçlarını tanıtmak için ise Volvo kendi bünyesinde etkinlikler düzenleyerek sadece kendi ürettiği modelleri tanıracaktır. Volvo internet satışının ülkemizde uygulanıp uygulanmayacağı konusunda her hangi bir bilgi bulunmuyor.

2015 volvo araç fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Peugeot 308 1.2 İncelemesi isimli yazımızda 2014 Peugeot 308 1.2, Yeni 308 1.2 ve Yeni 308 1.2 130 HP gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins