Volvo V60 Cross Country İncelemesi

Volvo V60 Cross Country İncelemesi

Volvo tarafından Cross Country olarak sunulan modellere bir yenisi daha eklenmektedir. Bilindiği üzere bundan önce firma tarafından V40 Cross Country modeli satışa sunulmuştu. Yeni Cross Country V60 modelinin de V40 modelinin izinden gideceği rahatlıkla söylenebilir. Model ilk olarak Los Angeles fuarında resmi olarak tanıtılacak.

Firmanın üretimini yaptığı standart V60 modelinden farklı olarak aracın 65 mm yüksek olduğu görülüyor. Bu yükseklik sayesinde araçta hem off road hem de spor modellerinin bulundurulacağı belirtilmiş. Geliştirilen yeni teknolojilerle birlikte Cross Country modelinin çok daha iyi bir sürüş kalitesi sunacağı düşünülüyor. Aracın sadece yapısı yükseltilmeyip ayrıca daha büyük lastiklerde kullanılmış. 18 ve 19 inç büyüklüğündeki jantlar aracın arazi yönünü ortaya koymaktadır.

Volvo V60 Cross Country 2.0 litre hacmindeki motorundan 250 hp güç elde etmektedir. Motorda 5 adet silindir bulunmaktadır. Dört çeker ve otomatik şanzıman sisteminin yanı sıra aracın 5 silindire sahip olması yakıt tüketimini yükseltmemektedir. Aracın ortalama 100 kilometrede 10.2 litre tüketimde bulunduğu dikkatlerden kaçmıyor. Aracın 2015 yılı itibariyle satışa çıkarılacağı da alınan bilgiler arasında yerini almaktadır.

volvo v60 cross country fiyatı

Bir önceki araba yazımızda Yeni Renault Kangoo Extrem İncelemesi isimli yazımızda Yeni Kangoo Extreme, Yeni Kangoo Extreme 1.5 ve Yeni Kangoo yakıt tüketimi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins