Volkswagen Tiguan İncelemesi ve Fiyat

Volkswagen binek ve ticari modellerinde göstermiş olduğu başarıyı SUV modellerinde de net bir şekilde ortaya koyuyor. 2014 yılını oldukça yüksek satış rakamlarıyla kapatan firma bu yıl da rakamları artırarak yoluna devam etmeyi amaçlamaktadır.

vw tiguan iç mekan

Volkswagen Tiguan modelinin birçok motor seçeneği bulunuyor. Sizlere bu yazımızda en küçük motor hacmine sahip olan Volkswagen Tiguan 1.4 benzinli modeli hakkında teknik bilgiler verilmektedir.

1.4 litre hacminde benzinli motoruyla hem yakıt tüketiminden hem de motorlu taşıtlar vergisinden tasarruf sağlayabilmektedir. Bu güç ünitesinden 122 hp güç ve 200 Nm tork elde ediliyor.

Fabrika verilerine göre aracın maksimum hızı 185 kilometre olarak belirtilmekte ve bunun yanı sıra araç 0’dan 100 kilometreye 10.9 saniyede çıkabilmekte olduğu da üretim bilgileri arasında yer alıyor.

Aracın otomatik şanzımana sahip versiyonu ise bulunsa da bu versiyonda 6 ileri manuel şanzıman kullanılmıştır. Volkswagen Tiguan 1.4 yakıt tüketimi ortalama 6.5 litre olarak belirtilmiştir. 2014 Tiguan 1.4 tsi fiyatı şu an için 81.820 TL’dir. Fiyat ve diğer versiyonlar hakkında ayrıntılı bilgilere resmi bayiler üzerinden rahatlıkla ulaşılabilir. Son olarak aracın performansının ve ekonomik olmasının yanı sıra tasarım konusunda da VW farkı en iyi şekilde hissetmektedir.

vw tiguan fiyatları

Bir önceki araba yazımızda 2015 Model Toyota Auris İncelemesi isimli yazımızda 3 Mart Cenevre fuarı, Cenevre Otomobil fuarı ve yeni kasa Auris modeli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins