Volkswagen Polo’nun Suv Versiyonu T-Cross Tanıtıldı

Volkswagen’in sevilen hatchback modeli olan Polo’nun suv versiyon ile piyasaya sunulacağı Volkswagen tarafından duyurulmuştu. Mini suv olarak sunulacak olan yeni T-Cross cabrio kasa tipi ile Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı. 4.133 mm uzunluğa, 1.798mm genişliğe ve 1.563 mm yüksekliğe sahip olan yeni T-Cross off-road moduna da sahip olacak. 

Volkswagen T-Cross

Volkswagen T-Cross

Yeni Volkswagen T-Cross  

Volkswagen’in yeni mini suvunda şimdilik sadece tanıtım motoru olan 1 litrelik benzinli motor yer alacak. 110 hp güç üreten 1 literlik turbo beslemeli benzinli motora sahip olacak olan yeni T-Cross 1.500 devir/dakika devrinde 175 Nm tork üretecek. Volkswagen’in yeni mini suvunda çift kavramalı 7 ileri DSG otomatik şanzıman yer alacak. Off-road moduna da sahip olacak olan yeni T-Cross önden çekişli olarak sunulacak. 

Yeni Volkswagen T-Cross

Yeni Volkswagen T-Cross

Oldukça düşük ağırlığı ve 2.565 mm dingil aralığı ile arazilerde yüksek performan sunacak olan yeni T-Cross on-road modu ile de oldukça yüksek performans sunacak. 1 litrelik benzinli motora sahip olmasına rağmen 0-100 km/h hızlanmasını 10.3 saniyede tamamlayan yeni T-Cross 100 km‘lik ortalama kullanımda 5 litre yakıt harcıyor. 

 

Bir önceki araba yazımızda 2016 Volkswagen Tiguan Ne Zaman Satışa Sunulacak isimli yazımızda 2016 Volkswagen, Motor Seçenekleri ve Tiguan gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Pin It

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir