Volkswagen Polo’nun Suv Versiyonu T-Cross Tanıtıldı

Volkswagen’in sevilen hatchback modeli olan Polo’nun suv versiyon ile piyasaya sunulacağı Volkswagen tarafından duyurulmuştu. Mini suv olarak sunulacak olan yeni T-Cross cabrio kasa tipi ile Cenevre Otomobil Fuarında tanıtıldı. 4.133 mm uzunluğa, 1.798mm genişliğe ve 1.563 mm yüksekliğe sahip olan yeni T-Cross off-road moduna da sahip olacak. 

Volkswagen T-Cross
Volkswagen T-Cross

Yeni Volkswagen T-Cross Teknik Özellikleri 

Volkswagen’in yeni mini suvunda şimdilik sadece tanıtım motoru olan 1 litrelik benzinli motor yer alacak. 110 hp güç üreten 1 literlik turbo beslemeli benzinli motora sahip olacak olan yeni T-Cross 1.500 devir/dakika devrinde 175 Nm tork üretecek. Volkswagen’in yeni mini suvunda çift kavramalı 7 ileri DSG otomatik şanzıman yer alacak. Off-road moduna da sahip olacak olan yeni T-Cross önden çekişli olarak sunulacak. 

Yeni Volkswagen T-Cross
Yeni Volkswagen T-Cross

Oldukça düşük ağırlığı ve 2.565 mm dingil aralığı ile arazilerde yüksek performan sunacak olan yeni T-Cross on-road modu ile de oldukça yüksek performans sunacak. 1 litrelik benzinli motora sahip olmasına rağmen 0-100 km/h hızlanmasını 10.3 saniyede tamamlayan yeni T-Cross 100 km‘lik ortalama kullanımda 5 litre yakıt harcıyor. 

 

Bir önceki araba yazımızda 2016 Volkswagen Tiguan Ne Zaman Satışa Sunulacak isimli yazımızda 2016 Volkswagen, Motor Seçenekleri ve Tiguan gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.