Volkswagen Golf Sportwagen Ne Zaman Çıkıyor

Volkswagen markasının efsanevi amiral gemisi modelleri arasında yer alan Golf modeli yepyeni bir versiyonuyla karşımıza çıkıyor. Birçok yeni otomobil modelinin tanıtılacağı New York Otomobil Fuarında görücüye çıkan Golf Sportwagen modelinin satışa çıkarıldıktan sonra büyük bir ilgi göreceği düşünülüyor.

Bilindiği üzere dünyada olduğu gibi ülkemizde de crossover araçlara gösterilen ilgi her geçen gün ciddi bir şekilde artış gösteriyor. İlk olarak tasarımıyla dikkatleri çeken model sağlamlığıyla da otomobil dünyasında büyük bir hayranlık yaratmaktadır.

Araç 4×4 çekiş sistemiyle satışa sunulacak olup kavrama konusunda ise Haldex kullanılacaktır. Güç sistemine baktığımızda ise diğer Volkswagen modellerden tanıdık olan turbo beslemeli motorlara yer verilecektir.

Normal Golf modeline göre oldukça farklı görülen modelde jant ve ayna tasarımlarında büyük değişimlerin yapıldığı görülüyor. Aracın tam olarak ne zaman satışa sunulacağı ve diğer tüm ayrıntılarının New York fuarından sonra belli olacağı söylenmektedir. Geniş iç mekan hacmi ve Volkswagen Golf kalitesinin birleşmesiyle ortaya çıkan yeni modelin Avrupa genelinde olacağı gibi ülkemiz genelinde de büyük bir ilgi göreceği çok açık ve net bir şekilde görülmektedir.

vw golf sportvan fiyatı vw sportwagen yakıt tüketimi

Bir önceki araba yazımızda Yeni Mercedes GLE Detayları isimli yazımızda 2015 mercedes gle, 2016 mercedes gle ve yeni mercedes gle gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.