Volkswagen Dünya Piyasasına Yeni Bir Model Getiriyor

Volkswagen Dünya Piyasasına Yeni Bir Model Getiriyor

1937 yılında Alman Otomotiv Birliği tarafından Wolfsburg kentinde kurulan halkın kullanımı için tek tip araç olarak üretilen Volkswagen dünyanın en saygın otomobil markalarından biri olmaya devam etmektedir. Halkın arabası anlamına gelen Volkswagen grubunun sahip olduğu markalar Seat, Skoda Bentley, Bugatti, Lamborghini ve Volkswagen araba markalarıdır.Volkswagen Golf GTE Sport adını verdiği tasarımını teknoloji ve otomobil piyasasına tanıttı.

Volkswagen-yeni-araba-modeli
Volkswagen de Golf GTE Sport Spor otomobili Dünyasında Beklentileri Karşılayabilecek Mi
?

Bu modelin martı kanadı olarak yer alan kapı sistemleri ile farklı bir görünüşe bürünen model, dünya üzerinde ilk yarış plug-in GTI’ı olma unvanını ele geçirmiştir. 395 beygirlik bir güç sunan modeli de 1,6 litre TSI hibrit özelliği gösteren motor yer almaktadır. Bununla birlikte 4,3 saniyede saatte 100 km hıza ulaşan model, en fazla ise 280 km hıza çıkabilmektedir. Bugatti Veyron ve VW XL 1 modellerinde yer alan yüksek mukavemetli karbon ürününü sisteminde barındıran GTE Sport, sadece elektrikli motorunu kullanarak 50 km yol yapabilmektedir. Kullanmış olduğu malzeme nedeniyle çok daha hafif olan modelin iç ve dış tasarımı da bir o kadar dikkat çekecek özelliktedir. Volkswagen GTE Sport günümüzde şu an için konsept aşamasında yer alsa da piyasaya çıktıktan sonra adından çok daha fazla ses getirecek gibi görünmektedir.

Bir önceki araba yazımızda 2016 Toyota Verso Fiyatları İngiltere'de Açıklandı isimli yazımızda Fiyatları, Toyota ve Verso gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.