Volkswagen Amarok 2.0 TDI Canyon Teknik Özellikler ve Fiyatı

Volkswagen Amarok 2.0 TDI Canyon Teknik Özellikler ve Fiyatı

Ülkemizde en çok tercih edilen otomobil markası Volkswagen tarafından üretilen Amarok modeli güçlü ve hırçın dış tasarımıyla karşımıza çıkıyor. Yükseltilmiş ve modern hatlarla şekil verilmiş dış tasarımı oldukça dikkat çekici olan aracın teknik özellikleri de en az dış tasarımı kadar dikkat çekebilmektedir.

2014 Amarok 2.0 TDI motoruyla 180 HP güç üretebilmektedir. Maksimum torkun 400 Nm olarak belirtildiği araçta güç aktarımı 6 ileri manuel şanzıman sistemiyle sağlanmaktadır. Aracın maksimum hızı ise 184 kilometre olarak belirtilmiştir. Yakıt olarak dizel tercih edilmekte ve 2014 Amarok 2.0 TDI yakıt tüketiminde ortalama 7.6 litreyle karşımıza çıkmaktadır. Bu değer şehir içinde 8.8 litre, şehir dışında ise 6.9 litre olarak fabrika verilerinde belirtilmektedir. 80 litre yakıt deposu bulunan aracın kullanıcılarına oldukça uzun bir sürüş menzili sunduğu da dikkatlerden kaçmamaktadır.

2014 model Amarok 2.0 TDI fiyatı ise 96.670 TL’dir. Aracın farklı motor ve donanım özellikleri de bulunmaktadır. Seçeceğiniz donanım ve motor özelliklerine göre fiyatta değişiklik yaşanabilecektir.

vw 4x4 amarok 2.0 turbo dizel

Bir önceki araba yazımızda Şaşırtan Nasa Nissan İş Birliği isimli yazımızda NASA Mars, NASA ve Nissan ve Nissan insansız araç gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Popüler başlıklar:

  • wosvagen amarok