Türkiye’de Hyundai Başarısı

Türkiye’de Hyundai Başarısı

Ülkemizde faaliyet gösteren firmalar, yeni yıla girdiğimiz şu günlerde 201 yılı hakkında değerlendirmeler yapmaktadır. Son yıllarda yapılan yatırımlar ve girişimlerle birlikte ülkemizde otomobil sektöründeki ciddi bir büyümenin yaşandığı dikkatlerden kaçmamaktadır. Hyundai Assan üretim tesisleri firma için oldukça büyük bir önem taşımaktadır.

Firmanın İzmit’te bulunan fabrikasında küçük sınıf araçların üretimleri yapılmaktadır. Geçen senenin üretim rakamları göz önüne alındığında tesislerden 2014 yılında üretilen araç sayısında 2 kat bir artışın meydana geldiği açıkça görülüyor. Büyümenin sadece üretim sayısında değil ihracatta da büyük bir büyümenin meydana gelmesi şirketin başarılı bir şekilde faaliyetlerine devam ettiğini ortaya koymaktadır.

Hyundai İzmit fabrikasında 2015 yılı içerisinde üretim sayısının daha da yükseltileceği planlanmaktadır. Fabrikada en çok üretilen modeller ise Yeni Hyundai i20 ve i10 modelleridir. Üretilen bu iki modele hem ülke genelinde hem de Avrupa’da büyük bir ilgi gösterilmesi tesislere gelen talepleri ciddi anlamda artırmaktadır. Aracın yeni modelleriyle siparişlerin daha da artacağı düşünülmektedir. 2015 yılını çok daha başarılı bir şekilde geçireceği söylenebilen firmanın ilerleyen zamanlarda nasıl adımlar atacağı merak edilmektedir.

hyundai i20 2015 model fiyatları

Bir önceki araba yazımızda Yeni BMW 7 Serisi Geliyor isimli yazımızda 2015 BMW 7 serisi ve BMW 7 serisi modelleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.