Tesla Roadster Modelinden Büyük Hizmet

Tesla Roadster Modelinden Büyük Hizmet

Elektrikli araçların lideri olan Tesla firması üretmiş olduğu Roadster modeli kullanıcılarına büyük bir yıl başı hediyesi sunmaktadır. Otomobil sektöründe faaliyet gösteren birçok firma tarafından farklı modellerde elektrikli otomobiller üretilmektedir. Fakat Tesla elektrikli araçlarda rakiplerine büyük bir fark atarak lider konumda bulunmaktadır.

Tesla Roadster spor bir model olup gücünü elektrikten almaktadır. Firma planladığı yeni bir güncellemeyle birlikte aracın zaten oldukça yüksek olan menzilini daha da büyütmeyi amaçlamaktadır. Yapılan resmi açıklamada mevcut menzilin 392 kilometre olduğu ve güncellemeden sonra ise menzilin 650 kilometreye çıkarılacağı belirtiliyor.

İlk olarak 2008 yılında üretimi yapılan araç hala büyük bir ilgi görmektedir. Menzil artırılması için yapılması gereken Tesla Roadster batarya güncellemesi ise yılbaşı hediyesi olarak Roadster modelini ilk olarak satın alan 2.500 kişiye ücretsiz olarak yapılacaktır. Diğer Roadster sahipleri ise istekleri doğrultusunda talep edilen ücret karşılığında batarya güncelleme hizmetinden yararlanabileceklerdir. Şuan için ülkemizde kullanılmayan bu aracın çok yakın bir zaman içerisinde ülkemizde de kullanması umut edilmektedir.

tesla elektrikli aracın menzili

Bir önceki araba yazımızda Skoda 1 Milyon Barajını Aştı isimli yazımızda 2014 Skoda modelleri ve Yeni Fabia modeli gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir