Suzuki Swift İncelemesi

suzuki swift kullananlar

Küçük sınıf otomobillerde Suzuki markasının Swift modeli dikkatleri çekiyor. Ülkemizde her geçen gün satış rakamlarını artıran markanın Swift modelinin bu sınıfta yer alması büyük bir avantaj olarak görülmektedir. Sürekli olarak artan motorlu taşıt vergisi ve akar yakıt fiyatları sebebiyle Swift modeli oldukça ekonomik bir araç olma özelliğini taşımaktadır.

Tasarım olarak oldukça kibar ve modern bir araç olan Swift iç mekanda da hem sürücüsüne hem de yolculara yeterli alanı sunabilmektedir. Yeni Suzuki Swift 1.2 benzinli modelinde 1242 cc hacminde motor yer alıyor. 94 hp güç üreten bu motorun maksimum torku ise 118 Nm’dir.

Özellikle şehiriçi trafiğinde büyük bir pratiklik sunan model maksimum 160 kilometre hıza çıkabiliyor. Şehir dışı kullanımlarda da hem performans hem de konfor bakımından sahibine her hangi bir sorun çıkarmayacağını da söylemek gerekir.

4 ileri otomatik şanzımana sahip olan araç yoğun trafikte ne derece pratiklik sunduğunu da açıkça ortaya koymaktadır. Suzuki Swift yakıt tüketiminde şehiriçinde 6.8 litre, şehir dışında 4.9 litre değerlerine sahiptir.

Suzuki Swift fiyatı ise şuan 45.940 TL’dir.

 

suzuki swift yorumları

Bir önceki araba yazımızda 2016 Kia Rio İncelemesi isimli yazımızda 2016 Kia Rio 1.6 136 hp ve 2016 Yeni Kia Rio gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.