Sürüş Keyfinize Keyif Katan Müzikler

Sürüş Keyfinize Keyif Katan Müzikler

 

Müzik hayatımızın vazgeçilmezlerinden bir tanesi… Bütün yaşamımızı saran müziğin araçlardaki yeri elbette ki yadsınamaz. Devamlı araç sürüyor, gününüzün çoğu trafikte geçiyor veya keyfi olarak araç sürmeyi seviyorsanız müzik sizin için en iyi yol arkadaşıdır aslında. İyi bir sürüş keyfi için araba müzikleri olmazsa olmazlardan bir tanesi ve her insan sürüş keyfinize keyif katan müziklere bayılır. Arabalara özel araçları şımartan ve sürüş keyfinize keyif katan müzikler: Aracınızı çok seviyorsunuz. Her zaman her yerde bakımını yapmaya çalışıyor ve onu temiz tutuyorsunuz.

Otomobilinizin kokusu bile size özeldir. Peki o zaman neden aracınızı şımartan araba müzikleri olmasın ki? Mesela Janis Joplin’den Mercedes Benz, bir diğer klasik şarkı Prince’den Little Red Corvette… Yani Küçük Kırmızı Corvette anlamına geliyor. Bir diğer klasik şarkı ise Mustang severlere: Wilson Pickett’ten Mustang Sally isimli şarkı. Diğer bir şarkı yine Mustang severlere hitap ediyor Swervedriver’dan Son of Mustang Ford, Yani Ford Mustang’ın oğlu… İşte bu klasik parçalar sürüş keyfinize keyif katan müzikler… Gaz veren şarkılar: Araçlarda dinlenecek müzikler tabii ki ruh halinizi de belirler. Son derece spor veya modifiye edilmiş şık bir aracınız var. Bu araçta çok klasik bir müzik dinlemeniz biraz tezat oluşturabilir. Bu tür araçlarda da dinlenecek, sürüş keyfinize keyif katan müzikleri var.

Canned Heat’ten On The Road Again şarkısı sizi oldukça etkileyecektir. Bir diğer şarkı ise Türkçesi “Vahşi olmak için doğmuş” anlamına gelen Steppenwolf’tan Born To Be Wild adlı parça… Bir diğer klasik rock parçası ise The Stone Roses grubundan Güneye Sür anlamına gelen Driving South adlı parça. Bir diğer mükemmel klasik ise Cream’den Crossroads isimli eser. Bu müzikler sürüş keyfinize keyif katan müzikler arasında. Eğlenceli Klasikler 1961 yılında Amerika’da kurulan Amerikan bir rock grubu olan The Beach Boys’tan “Fun Fun Fun” şarkısı… Yine Amerikalı R&B ve soul gruplarından olan Rose Royce’dan Car Wash… Texaslı olan country müzikleriyle meşhur olan Roger Miller’dan “Yolların Kralı” anlamına gelen King of the Road isimli efsane parça… Yine bir Amerikan rock grubu olan Kaliforniya’dan kurulmuş Counting Crows’un unutulmaz parçalarından Big Yellow Taxi; Yani Büyük Sarı Taksi…

Bunlar da eğlenceli ve sürüş keyfinize keyif katan müzikler arasında… Uzun Yollar Şarkıları Uzun yola çıkan sürücüler için araba müzikleri vazgeçilmez bir dosttur. Öyle müzikler olmalıdır ki ne sizin dikkatinizi dağıtmalı ne de sizi dalgınlığa itmeli. İşte o dengeyi kurabileceğiniz bazı müzikler. Kanadalı bir müzisyen olan Tom Cochrane’tan “Hayat bir yol” anlamına gelen Life is Highway adlı efsane parça… Prefab Sprout’tan Arabalar ve Kızlar anlamına gelen Cars and Girls isimli parça ve R.E.M’den Drive isimli parçalar sizin sürüş keyfinize keyif katan müzikler arasında bulunuyor.

Bir önceki araba yazımızda 2017 En Çok Tutulan Araba Müzikleri isimli yazımızda 2017 En Çok Tutulan Araba Müzikleri gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Coin master free spin coin master free spins