Skoda Vision S Concept Cenevre Otomobil Fuarında

2016 Cenevre Otomobil Fuarında boy gösteren Skoda yeni suv modeli Vision S Concept‘i tanıttı. Fuara katılanların dikkatini büyük oranda çeken yeni Vision S Concept hibrit olarak sunulacak. Skoda’nın yeni suvu Vision S Concept 4.7 metre uzunluğa, 1.91 metre genişliğe ve 1.68 metre yüksekliğe sahip olarak tasarlanmış. Yeni Vision S Concept’in ön ve arka tekerlekleri arası dingil mesafesi ise 2.79 metre.

Skoda Vision S Concept

Skoda Vision S Concept

Skoda Vision S Concept Teknik Özellikleri 

Skoda‘nın yeni suv modeli Vision S Concept çift elektrik motoru ve benzinli motoru ile hibrit olarak sunulacak. Yeni Concept S Vision’da içten yanmalı motor olarak 1.4 litrelik benzinli motora yer verilmiş. 150 hp güç ve 250 Nm tork üreten 1.4 litrelik benzinli motora destek verecek olan elektrikli motorlar ile yeni Vision S Concept 225 hp’yi aşan güce sahip olacak. 

Skoda VisionS Concept

Skoda VisionS Concept

Yeni Skoda Visison S Concept 6 ileri DSG otomatik şanzıman ile sunulacak ve 12.4 kWh’lik bataryaya sahip olacak. Sadece elektrik motorları ile 50 km civarında yol alabilecek olan yeni Vision S Concept 100 km’lik ortalama kullanımda 1.9 litre yakıt harcayacak. Hibrit olmasının getirmiş olduğu avantaj ile yeni Vision S Concept kilometrede 45 gram karbondioksit salınımı yapacak. 

Bir önceki araba yazımızda Volkswagen Polo'nun Suv Versiyonu T-Cross Tanıtıldı isimli yazımızda Polo'nun suvu, Teknik Özellikleri ve Volkswagen T-Cross gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.