Skoda Superb Greenline Tek Depoyla 1780 Kilometre

skoda superb 1.6 dizel greenline

Skoda’nın lüks segmentte yer alan Superb modelinin Greenline versiyonu son derece düşük yakıt tüketim değeriyle dikkatleri çekiyor.

Greenline adı verilen yeni versiyonunun diğer versiyonlardan en büyük farkı çok daha ekonomik olmasıdır. Bünyesinde 1.6 litre hacminde dizel güç ünitesinin görev yaptığı Skoda Superb Greenline modelinde vites aralıklarının uzatıldığı belirtiliyor.

2016 skoda superb greenline

Start&Stop ve Fren Enerjisi Kurtarma Sistemleri Standart

Ekonomik kullanımın hedeflendiği modelde start&stop ve fren enerjisini kurtarma sistemleri standart paket içerisinde sunuluyor.

Otomobilde görev alan 1.6 litrelik dizel motordan 120 HP güç sağlanmakta olup 6 ileri manuel şanzımanın kullanıldığı görülmektedir.

Skoda Superb Greenline Yakıt Tüketimi

Aracın fabrika üretim verilerine baktığımızda 100 kilometrede ortalama olarak sadece 3.7 litre yaktığı dikkatleri çekmektedir. Oldukça düşük bir yakıt tüketim değerine sahip olan modelin bir depo yakıtla 1780 kilometreden daha fazla yol alabileceği belirtiliyor.

Skoda Superb Greenline modeli Active, Ambition ve Style olmak üzere 3 farklı donanım paketi seçeneğiyle satışa sunulacaktır. Greenline versiyonunun şuan için ne kadarlık bir satış fiyatıyla piyasaya sunulacağı ise bilinmiyor.

2016 skoda superb 1.6 dizel

Bir önceki araba yazımızda Lada Vesta Üretim Versiyonu ve Tüm Detayları isimli yazımızda lada vesta çıkış, lada vesta fiyat ve lada vesta türkiye gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.