Skoda Octavia 1.6 TDI Ambition İncelemesi

Skoda Octavia 1.6 TDI Ambition İncelemesi

Volkswagen iş birliğiyle üretimlerine devam eden Skoda markasının son yıllarda ciddi büyüme yaşadığı görülmektedir. Firmanın üretimini yaptığı modeller arasında ülkemizde Octavia modeli oldukça yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. Özellikle yeni kasa Octavia 1.6 dizel modeline gösterilen ilgi her geçen gün artmaktadır.

2015 Skoda Octavia 1.6 turbo dizel modelinin tasarımında yapılan büyük değişiklikler rahatlıkla görülüyor. Özellikle aracın dış tasarımında modern hatların kullanılması sayesinde araca ayı bir hava katılmıştır.

1.6 litre hacmindeki turbo dizel motoruyla 105 hp güç üreten Skoda Octavia, maksimum 250 Nm tork değerine sahiptir. Octavia 1.6 dizel Ambition versiyonunda manuel şanzıman bulunmaktadır. 5 ileri şanzımana sahip aracın başarılı bir şekilde ivmelendiği de görülüyor. 0’dan 100 kilometre hıza 10.8 saniyede ulaşan araç maksimum ise 194 kilometre hıza çıkmaktadır.

Tüketim konusunda teknolojisini en iyi şekilde kullanan marka, Octavia modelinde de ne kadar cimri olduğunu bir kez daha göstermektedir. Araç şehir içinde 4.6 litre yakarken şehir dışında sadece 3.3 litre yakmaktadır. Aracın günümüzdeki satış fiyatı ise 63.000 TL’dir.

yeni model skoda octavia 1.6 dizel fiyatları

Bir önceki araba yazımızda MTV Son Ödeme Tarihi Ne Zaman? isimli yazımızda kredi kartıyla mtv ödeme, mtv faiz oranları ve MTV ikinci taksit ödemesi gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.