Skoda 1 Milyon Barajını Aştı

Skoda 1 Milyon Barajını Aştı

Ülkemizde ve dünya genelinde başarılı faaliyetlerini sürdüren Skoda araç üretimindeki 1 milyon barajını açtığını belirtti. Firmanın tarihinde ilk kez bir yıl içerisindeki üretim sayısı 1 milyonu 2014 senesinde aştı. Otomobil severlerin çok daha iyi bileceği üzere Skoda 119 yıldır bu sektörde varlık göstermektedir. Bu kadar uzun geçmişi olan bir firmanın bir yıl içerisinde 1 milyondan fazla araç ürettiğini göz önüne alınca şirketin ne derece büyük bir yol aldığı açık ve net bir şekilde söylenebilmektedir.

2014 Skoda modelleri özgün tasarım ve donanımlarıyla otomobil tutkunlarının dikkatini çekmeyi başarmaktadır. Yapılan açıklamalarda ve firmanın devam ettirdiği çalışmalarda Skoda markasının her geçen yıl daha da yükseltmeyi hedeflediğinin altı çizilmektedir. Diğer firmalara göre modellerini daha kısa sürelerle geliştirerek sektör içerisinde varlığını başarılı bir şekilde yükseltmeyi amaçlayan firma 2015 yılında da özellikle Yeni Fabia modeli ve Superb modeliyle bu amacını devam ettirmeyi düşünmektedir.

Sağlanan bu başarının altında şirketin VW bünyesine katılmasının da oldukça büyük bir etkisi olmuştur. Şirketin VW bünyesine katılmasından sonra satış rakamlarında 6 kat gibi ciddi bir artışın da meydana geldiği görülüyor.

2015 skoda modelleri

Bir önceki araba yazımızda En Güvenli Araç Seçildi isimli yazımızda çarpışma testleri, en güvenilir araç ve Subaru Impreza gibi konular hakkında bilgiler yer alıyor.